Cnc Router Kesim Nedir? Nerede Yapılır? Ve Fiyatlandırma

Nedir ?

CNC Router kesim bilgisayar ile hazır hale getirilen ve belirli bir hat üzerine desen düzelmesi kazınması ya da desene uygun şekilde düzlem verilmesiyle yapılan kesim şeklidir. Bu konuyla alakalı çalışan firmaların büyük bir çoğunluğu biçimlendirme noktasında pleksi, ahşap, strafor ve alüminyum gibi düzlemlerle yapmaktadırlar. CNC Router kesim ile ilgili olarak düzlemin özelliğine göre değişken olan sürelere bağlı olarak fiyatlandırma yapılmaktadır.

Fiyatlandırma

Cnc router Kesim Fiyatları ise, düzlemin ebatı, şeklin komplikasyonları gibi parametrelere bağlı olarak değişiklik gösterir.

CNC Router Çalışma Sistemi

CNC Router lazer kesim yapılırken bir düzlemde olan tezgahın üzerinde yüksek devirle çalışan kesme ucun kesilecek olan malzemeler oyma sistemi ile çalışma olanağı sunmaktadır. Elmas uçlu olan kesme uçlar oldukça yüksek devirde dönmesinden dolayı malzeme aşınmasından dolayı kesme işi tamamlanmış olur. Oldukça hassas bir ölçüye sahip olduğu gibi, CNC ulaştığı son teknoloji ile oldukça iyi seviyelerde çözümler sunmaktadır. Yüksek ısıya karşı dayanıklı olmayan Ahşap benzeri malzeme kesiminde kullanılması oldukça avantajlıdır. Bu sayede yanma gibi bir sorun meydana gelmemektedir. Biçimlenmesi böylelikle çok daha kolay olmaktadır.

CNC Router Kullanım Alanları ve Avantajları

Birçok hazır teknik resimlerin malzemeye oyulması için kullanılan bu kesim bilgisayar yazılımı sayesinde yapılmaktadır. Kesimin yapımında her türlü şekli malzemenin üzerine kesme ve oyma işlemi yapılmaktadır. Kalının çıkartılması ve hazırlanan modele uygun bir şekilde kopyalama, ölçekleme ve kesim yapılanması yapılması mümkün olmaktadır. Ayrıca anahtar kopyalaması da yapılmaktadır. Yapılacak olan anahtar düzleme oyulma prensibine bağlı olarak çalışmaktadır. Hızlı üretim sunmasından kaynaklı olarak kısa süreli iş teslimi gerçekleşmektedir. Kesimin fiyatı ebatlara ve şekle bağlıdır.

Sunulan işte daha düzgün bir şekilde yapılan kesimlerle istenilen iş uygun şekilde yapılmaktadır. Bu sayede hatasız şekilde işlem yapılması sağlanmaktadır. Sektörde bununla alakalı yapılan çalışmalarda en doğru uygulamayı en iyi şekilde yapma açısından doğru bir kullanım aracıdır. Kesim ile ilgili böyle bir açı sunmasından dolayı bu alanda başarılı işler yapılmıştır. Bu şekilde yapılan çalışma sistemi sayesinde daha etken bir kullanım alanları sunmaktadır. Hem metal yönde hem de ahşap yönde yapılan kesimlerle bu alanlarda ki kullanımı da yaygındır.